Vykročení z komfortní zóny – LEVEL 2

Jak může vypadat pracovní schůzka? Každý na to má jiný názor, někdo preferuje návštěvu kavárny, někdo schůzku v sídle společnosti, zasedací místnosti, kanceláři apod. Když má být schůzka méně formální, může to být třeba někde u pivka. Tohle všechno už nám zevšednělo a proto jsme se rozhodli pro nestandardní jednání – na skále.

Nikdy jsem netrpěl přímo závratí a strachem z výšky, ale ten divný pocit – co by se stalo, kdybych z té výšky spadnul, jsem vždy měl. Myslím, že ten pocit má každý – bude to pud sebezáchovy. Když jsem vylezl po prvním žebříku, přišla právě ta chvíle na podobné otázky. Po chvíli jsem je vypustil z hlavy a vylezl o stupeň výš, kde už nebyl žebřík, ale lezlo se po skále.

Po prvním pohledu dolu se mi neudělalo úplně dobře, hlavou mi prolítlo, že z téhle výšky už půjde hůř slézt dolů než pokračovat nahoru. Najednou to z ničeho nic odeznělo, v tu chvíli jsem si uvědomil, že to je všechno v hlavě. Ty otázky, pocity beznaděje, strach z výšky. Těch otázek jsem se nezbavil ani skokem bungee jumpingu z televizní věže. Přišlo to až tady a musim říct, že je to hrozně fajn pocit, když z vás tohle všechno spadne a můžete lézt s prázdnou hlavou výš a výš.

Video z Ferraty v Děčíně

Co bych napsal na závěr?

Pro mě byla zkušenost s touto ferratou další vykročení z komfortní zóny, tentokrát o level výš než to poslední. Ze skály jsem si přinesl spoustu odřenin, nových zkušeností, ale především uvědomění si sebe samotného.
Pokud opravdu trpíte pocitem strachu z výšek, nevím jestli je dobrý nápad lézt zrovna na skálu a doufat, že se tam strachu zbavíte. Pokud se totiž zaseknete někde v půlce skály a řeknete si, že už dál nepolezete, mám pro vás špatnou zprávu – budete muset vylézt až nahoru, dolů to jde totiž ještě hůř…

Přeji hodně štěstí při překonávání sebe sama a ahoj u dalšího článku ;-)…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>