Pouštní safari v Dubaji

V tomto článku se chci vrátit na jednu z pouští Spojených arabských emirátů nedaleko Dubaje.

Tentokrát se nebudu moc rozepisovat, zase na vás čeká video – tentokrát trochu delší. Ve videu je hodně písku a obecně, víc písku = víc videa.

Jízda začala v centru Dubaje. Hlavním cílem cesty byla projížďka po pouštních dunách při západu slunce. Cestou jsme potkali stádo velbloudů, které proti nám běželo po čtyřproudé dálnici. Když jsem se „ptal“ řidiče, říkal že je to v emirátech normální. U nás běhají srnky, v Austrálii skáčou pod kola klokani, v emirátech se nejvíce dopravních nehod stane při srážce s velbloudem. My jsme naštěstí žádného netrefili.

Po třiceti minutách jsme sjeli z dálnice a vydali se vstříc dunám. V ten okamžik jsem přidělal GoPro na kapotu našeho offroudu. Mezitím řidič upustil vzduch z pneumatik, aby byly měkčí a méně se bořily do písku.
Zhruba po pěti minutách jízdy se před námi otevírá nekonečná poušť. Nebylo vidět jejího konce, všude před námi byly jen samé duny. Přišla první zastávka na focení a natáčení. Úžasný pohled – slunce rozlévalo své paprsky po okolních dunách…

Dubai západ slunce

Místo první zastávky bylo evidentně velmi oblíbené, protože se tu během pár minut objevilo ještě několik desítek aut, které přijely za stejným účelem. Po několika minutách jsme nastoupili zpět do auta a vydali se na projížďku plnou adrenalinu. Písečné duny jsme přejížděli pod takovým náklonem, že nechybělo málo a skončili jsme na střeše. Naštěstí se tak nestalo.

Po několika minutách nás potkala další zastávka, kde jsme čekali, až slunce zapadne za horizont. Pár úžasných momentů, které člověk jinde neuvidí. Řidiči v průběhu čekání nahustili pneumatiky na standardní tlak pro jízdu po asfaltové silnici.

Náš řidič bral duny už od začátku po svém a zajížděl při tom tam, kam si jiní netroufli. Na konci chtěl asi předvést své řidičské umění, ale jedna duna mu byla osudná. Místo klasické ujeté stopy v písku volil stopu neujetou a při tom jsme zapadli. Chcete vědět co se dělo dál?

Pokračujte na další stránku…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>