Potápění na Bali + video

Po delší době jsem se dostal k záběrům z potápění na Bali. Záměrně píšu potápění, protože to bylo poprvé, co jsem měl na sobě navlečenou, kromě potápěčské masky, šnorchlu a ploutví, také komplet potapěčskou výbavu včetně neoprenu a „bomby“. Omlouvám se za ten výraz, správně se tomu říká přístroj, ale to přirovnání k bombě mi sedí lépe :-).

Jak jsem se k tomu vlastně dostal?

Na Bali jsme strávili 14 dnů, přičemž první týden to bylo v poměrně luxusním resortu v oblasti Benoa v jižní části Bali.

bali-benoa

bali-69 bali-66

Druhou polovinu pobytu jsme se přesunuli více na sever do přístavu Padang Bai, který leží na východní části ostrova.

bali-padang-bai

Od delegátky jsme dostali doporučení, ať se v přístavu Padang Bai zeptáme na ubytování v české potapěčské základně. Ok šli jsme po „hlavní třídě“, rozhlížíme se kolem sebe a hele, při pohledu do jedné restaurace vidím na zdi ceduli „Tady je krakonošovo“… Hned mi bylo jasné, že jsme na správném místě. Víc českých firem tu určitě nebude…

Vejdeme dovnitř a u stolů sedí několik Čechů a Slováků. Zabíráme si taky jeden stůl a koukáme do meníčka, co si dáme k jídlu. Ne že bych opovrhoval klasickým balijským jídlem a mořskými plody. Tady mi udělali fakt radost – koukám do meníčka – noky se špenátem? Paráda, mám vybráno :-).

Při tom, co si tak baštím noky se špenátem, koukám na televizi, která visí na zdi, tak trochu s otevřenou pusou. Běží na ní slideshow podmořských zvířátek, přičemž na některé si matně vzpomínám z hodin přírodopisu. Po chvíli se dávám do diskuse s lidmi, kteří to tam provozovali, a poměrně rychle jsem se nechal přemluvit ke dvěma ponorům.

Domluvili jsme termín ponoru a šlo se spát.

bali-potapeni-4

bali-potapeni-7

Co se dělo dál?

Pokračujte na další stránku…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>