Lyžování na Tanvaldském Špičáku + video

Co vás čeká v tomto článku?

  1. Jak jsem se učil lyžovat
  2. Video ze Špičáku
  3. Co jsem potřeboval k natočení klipu

1. Jak jsem se učil lyžovat

Na tuto otázku existuje jednoduchá odpověď. Stejně jako většina mých vrstevníků jsem se poprvé postavil na lyže na lyžařském kurzu v sedmé třídě na základní škole. Jestli si vzpomínám dobře, celkem mi to šlo. Bylo to ale na dlouhou dobu naposledy.

V roce 2009 přišlo mé podruhé díky plánu kamarádů vyrazit na lyže do Alp do Zell am See.

zell-am-see zell-am-see-2zell-am-see-3

To se nezapomíná…

Až vám bude někdo tvrdit, že se lyžování nezapomíná, nevěřte mu!!!

Lanovkou jsme se nechali vyvézt zhruba do 1800 metrů nad mořem. Nasazuji helmu, brýle, rukavice, nacvakávám lyže, beru hůlky, cítím trochu nejistotu v nohách, ale pomalu se rozjíždím z kopce dolů. Bum…

Po pěti metrech přišel první pád. Zvedl jsem se, následovala holubička a další pád. Kopec měl asi 200 metrů a podobných pádů bylo víc.

Zhruba po 10 minutách jsem se doválel ke skupince kamarádů, která se pod kopcem bavila mou „jízdou“. Po chvilce jim došlo, že to se mnou nebude sranda a zahlásili něco ve stylu: „Támhle s těma děckama se to nauč a pak nás někde dojedeš.“ Následoval den plný modřin na místech, kde se běžně modřiny při lyžování nedělají – třeba na lýtkách. Ty tam vznikly asi při jízdě v záklonu.

zell-am-see-1
Zmiňovaný kopeček

Druhý den jsem strávil v bolestech, ale s jízdou už to bylo lepší. Začal jsem pomalu stíhat i naši skupinku.

Třetí den ze mě byl už skoro profík. Do lyžování jsem se i přes dvoudenní boj zamiloval. Spousta adrenalinu, podobně jako při jízdě na motorce.

Následovalo několik dalších cest do zahraničí, lyžování na Ještědu, v Harrachově, Špindlu, Bedřichově a na Tanvaldském Špičáku.

Jak mi jde lyžování dnes a co předcházelo natáčení? Pokračujte na další stránku…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>