Freediving na Maledivách + video

Tentokrát se chci věnovat šnorchlování obecně a tomu, co vše můžete zažít při šnorchlování na Maledivách, které jsou pro tuto činost přímo stvořené.

 1. Šnorchlování na Maledivách – obecně
 2. Pro zážitek si budete muset dojít
 3. Snorkeling / freediving / diving
 4. Obecné zásady při ponoru

rejnok-manta-s-potapecem

Šnorchlování na Maledivách – obecně

Maledivy jsou souostroví tvořené 19 atoly. Tyto atoly vznikly po erupcích podmořských sopek a jejich následým rozpadem. Na okraji těchto sopek pak začaly růst korálové útesy (v potapěčské hatmatilce REEFy).

Při návštěvě Malediv zjistíte, že ten nádherný bílý písek není obyčejný písek, na který jste zvyklí ze Středozemního moře. Písek zde je tvořen rozpadlými korály.

Během cesty po Maledivách jsem navštívil 7 ostrovů a na každém jsem se setkal s tím samým pískem. Názvy samotných ostrovů nebudu jmenovat, protože je naleznete jen na mapě. Při zakoupení zájezdu na Maledivy se budete orientovat podle hotelového resortu, který na ostrově leží. Na většině maledivských ostrůvků se nachází vždy pouze jeden resort.

Přehled navštívených resortů:

 1. Fun Island Resort
 2. Paradise Island Resort and Spa
 3. Holiday Island
 4. Sun Island Resort and Spa
 5. Royal Island Resort and Spa
 6. Kihaad Maldives
 7. Dusit Thani Maldives

Z posledního (Dusit Thani Maldives) je i video v tomto článku.

Někde koráli při chůzi po pláži lehce řezali do chodidel, jinde jsem o ně nezavadil. Tím, že jsou ostrovy tvořeny korálovými útesy, jsou Maledivy jednou z nejoblíbenějších lokalit k potápění, ale i šnorchlování.

O potápění s přístrojem se dnes rozepisovat nebudu, osobně jsem ho na Maledivách nevyzkoušel. Pokud jde o šnorchlování či freediving, jsou vhodné všechny výše zmíněné resorty. S výbavou se tahat nemusíte, každý resort má svou půjčovnu.

Pokračujte na další stránku…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>